Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląskie. Rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla młodzieży 12-15 lat. Czy jest zainteresowanie?

Od dziś skierowania na szczepienia przeciw COVID-19 są wystawiane dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Dzieci, podobnie jak dorośli, będą przyjmować preparat dwudawkowo w punktach szczepień.

Dziś ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnej grupy wiekowej.  Pod koniec maja Europejska Agencja Leków wydała zgodę na podawanie preparatu młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Pozytywną opinię wydała także rada medyczna przy premierze. Warto podkreślić, że podczas szczepienia, podobnie jak w przypadku starszej młodzieży jest konieczna jest zgoda i obecność rodzica lub opiekuna prawnego. A czy nastolatkowie z województwa śląskiego chcą się szczepić?

Dzieci podobnie jak dorośli przyjmują dwie dawki preparatu w odstępie co najmniej trzech tygodni. Jak podkreślają lekarze 'szczepienia kolejnych grup wiekowych mają pomóc ograniczyć pandemię i chronić dzieci przed powikłaniami'. O tym w jaki sposób u dzieci objawia się tzw. zespół pocovidowy mówi Elżbieta Berdej-Szczot z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka:

Śląskie. Rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla młodzieży 12-15 lat. Czy jest zainteresowanie?   Jeden z największych punktów szczepień w woj. śląskim, prowadzony przez personel Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach na tamtejszym lodowisku Tafla, jest gotowy na rozpoczęcie szczepień nastolatków przeciw COVID-19 foto/Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Sp. z o.o.

Rząd zapowiada jednak, że od września szczepienia będą odbywały się także w szkołach. A czy mieszkańcy województwa śląskiego planują zgodzić się na podanie preparatu swoim dzieciom?

Dodajmy, że obecnie trwają badania nad dopuszczeniem do szczepień kolejnej grupy wiekowej - dzieci od 7 roku życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast