Nowy numer 39/2023 Archiwum

Gliwice. Punkt na "Tafli" zaprasza nastolatków

Jeden z największych punktów szczepień w woj. śląskim, prowadzony przez personel Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, jest gotowy na rozpoczęcie szczepień nastolatków przeciw COVID-19.

7 czerwca rozpocznie się szczepienie osób w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Obecnie w Polsce na szczepienia mogą już zapisywać się osoby od 16 lat.

Szpital Miejski nr 4 rozpoczyna w mediach społecznościowych kampanię zachęcającą do szczepień.

"Przygotowaliśmy już specjalny boks, jesteśmy gotowi, by od 7 czerwca szczepić nastolatki, które zgłoszą się z rodzicem lub opiekunem prawnym" – powiedziała w piątek PAP rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

W punkcie na hali lodowiska „Tafla” zaszczepiono dotąd blisko 80 tys. osób. "Przed nami kolejne wyzwanie, które podejmujemy jako placówka prowadząca jeden z największych punktów szczepień przeciw COVID-19 w regionie. Chcemy dotrzeć do młodych ludzi, mających przecież pełne prawo do zadawania pytań i dzielenia się swoimi wątpliwościami. Stąd pomysł zaangażowania gliwickich medyków do udziału w kampanii edukacyjnej, która ruszy w najbliższych dniach" – powiedział prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

Swojego wizerunku na potrzeby kampanii użyczyli lekarz dr Andrzej Kupilas i ratownik Rafał Kucza.

"Pandemia zabrała nam bardzo wiele. Jedyną szansą, aby ją pokonać są szczepienia" – mówi dr Andrzej Kupilas. "Jako ratownik gliwickiego pogotowia widziałem ból, cierpienie i śmierć z powodu COVID-19. To jest czas na pokonanie pandemii. Czas na szczepienie" – przekonuje Rafał Kucza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast