Nowy numer 22/2023 Archiwum

Metropolitalne Święto Rodziny 2021. "Dobra rodzina to nie jest tylko nauka samego Kościoła"

Biskup Jan Kopiec odprawił w gliwickiej katedrze Mszę Świętą w intencji rodzin.

Msza Święta w intencji rodzin rozpoczęła obchody 14. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Eucharystii w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach przewodniczył w niedzielę rano bp Jan Kopiec.

Inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny - homilia bp. Jana Kopca.

- Tyle mówi się o rodzinach i domu ojczystym, ale potrzeba nam jednak takiej refleksji, która by ciągle wnosiła coś nowego. Metropolitalne Święto Rodziny ma o tyle swoją piękną wartość i znaczenie, że jest jedną z bardzo nielicznych inicjatyw, które razem czyni strona kościelna i strona samorządowa - zauważył w homilii bp Kopiec.

- To ogromny znak, że nie brakuje ludzi dobrej woli i ludzi, którzy mają dobre wyczucie naszych potrzeb, (...) że dobra rodzina i właściwe relacje w rodzinie to nie jest tylko nauka samego Kościoła - zaznaczył biskup.

Metropolitalne Święto Rodziny 2021. "Dobra rodzina to nie jest tylko nauka samego Kościoła"   Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się pod hasłem "Dom rodzinny - bezpieczna przystań" i potrwa do 6 czerwca. W ramach obchodów przygotowano szereg wydarzeń religijnych, kulturalnych, edukacyjnych czy sportowych.

Więcej informacji i pełny program 14. Metropolitalnego Święta Rodziny znajdziesz na stronie wydarzenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast