Nowy numer 09/2024 Archiwum

Mają relikwie bł. Karoliny Kózkówny

Delegacja tarnogórskiego oddziału KSM pojechała po nie do sanktuarium w Zabawie.

Oddział w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach liczy 25 członków i jest jednym z sześciu oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działających w diecezji gliwickiej. W tych dniach jego przedstawiciele odebrali relikwie swojej patronki w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

- Kult świętych, a w sposób szczególny ich relikwii, jest ważny w rozwoju duchowym - mówi ks. Krzysztof Ochab, asystent tego oddziału KSM. - Karolina jest naszą patronką, chcemy z niej czerpać wzór i mieć ją stale przy sobie, żeby nam przypominała o najważniejszych wartościach, życiu według przykazań. Jest też dobrym przykładem dla nas w dzisiejszym świcie, gdzie trzeba dać świadectwo wiary przez wierność Panu Bogu nie tylko w męczeństwie, ale też codzienności. Gdzie trzeba troszczyć się o innych i zapewnić pomoc tym, którzy jej nie mają - wyjaśnia.

Razem z asystentem relikwie odebrali członkowie tarnogórskiego oddziału KSM - Karina Brylok, która jest jego prezesem, i Oliver Popanda. Ich uroczyste wprowadzenie odbędzie się 13 czerwca. Poprzedzone zostanie triduum modlitewnym, w czasie którego planowane są nabożeństwa i kazania przybliżające postać tej błogosławionej.

W każdy pierwszy piątek miesiąca w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbywa się Msza św. w intencji młodzieży całego miasta za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny. Wtedy też będzie możliwość uczczenia jej relikwii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy