Nowy numer 21/2023 Archiwum

Katowice. Śląski Uniwersytet Medyczny i Marszałek Woj. Śląskiego wspólnie powalczą o dofinansowanie medycyny

Umowa o partnerstwie na rozwój medycyny. Tak w dużym skrócie można opisać porozumienie jakie zawarły władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i marszałek województwa - Jakub Chełstowski. Zyskać ma uczelnia, ale też szpitale w regionie.

Śląski Unwiersytet Medyczny i Marszałek Województwa Śląskiego podpisali porozumienie o partnerstwie. Wspólnie mają zabiegać o rozwój badawczy uczelni, ale też o poprawę infrastruktury szpitali klinicznych.

- Na razie jednak w umowie nie ma mowy o konkretnych kwotach wsparcia - przyznaje profesor Tomasz Szczepański, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

Jak jednak zapewnia marszałek Jakub Chełstowski, dzięki partnerstwu i wspólnym projektom w przyszłości - będzie możliwe historycznie wysokie dofinansowanie na cele uczelni i regionu.

Katowice. Śląski Uniwersytet Medyczny i Marszałek Woj. Śląskiego wspólnie powalczą o dofinansowanie medycyny   Urząd marszałkowski woj. śląskiego ma zabiegać o dofinansowanie na rozwój medycyny razem ze ŚUM Mateusz Kornas / Radio eM

Jak wspólne działania mają odpowiedzieć na potrzeby szpitali w regionie? O tym prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ds. rozwoju i tranferu technologii - prof. Edward Wylęgała:

Jednym z głównych celów partnerstwa jest pozyskanie środków na unowcześnienie szpitali klinicznych w Zabrzu i Katowicach.

Śląski Uniwersytet Medyczny szkoli największą liczbą medyków w Polsce. Na jednym roku jest tu 1300 lekarzy i stomatologów. Dla porównania - Unwiersytet Jagielloński w Krakowie ma ich 300.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast