Nowy numer 21/2023 Archiwum

Region. Czarna seria wypadków motocyklowych

Wiosna do tej pory nie sprzyjała motocyklistom, ale wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych majowych dni sezon dla miłośników jednośladów ruszył pełną parą. Niestety od razu posypały się wypadki.

Tylko w ciągu pięciu dni doszło do trzech poważnych wypadków, w których zginęło dwóch motocyklistów, a dwie inne osoby są w bardzo ciężkim stanie. Dlatego teraz u progu kolejnego weekendu śląska drogówka apeluje o rozwagę i do motocyklistów i do kierowców. - Mówi starszy sierżant Adam Jakubczyk ze śląskiej drogówki:

Region. Czarna seria wypadków motocyklowych   foto/pixabay.com/pl/

Ślaska policja ostrzega – wina nie zawsze leży po stronie motocyklisty, a miłośnicy jednośladów przyznają, że zdarza się, iż na drodze są traktowani jak zło konieczne:

- i jak dodaje Adam Jakubczyk z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - przy wypadku szanse motocyklisty na przeżycie są niewielkie. W ubiegłym roku w woj. śląskim doszło do 184 wypadów, w których aż 24 motocyklistów zginęło. W tym roku – mimo, że sezon przez długą zimę zaczął się dużo później – doszło już do 85 kolizji i do 34 wypadków, w których 37 osób zostało rannych a dwie zginęły.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast