Po 14 miesiącach pacjentów Zabrzańskiego Centrum Opieki Długoterminowej mogą ponownie odwiedzać krewni

Decyzję o wznowieniu wizyt podjął Zarząd Szpitala Miejskiego w Zabrzu, do którego ZCOD należy.

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu jest wciąż naszym priorytetem. Kontakty z bliskimi są niezwykle ważne w terapii pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy o wznowieniu odwiedzin, które będą przebiegać według ściśle określonych procedur epidemicznych. Mam nadzieję, że jest to początek powrotu do normalności dla nas i naszych pacjentów - powiedział dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Odwiedziny przebiegają według wytycznych opracowanych przez zespół ds. zakażeń Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Odbywają się w specjalnie do tego przeznaczonym pokoju, wietrzonym i dezynfekowanym po każdym spotkaniu. Rodziny przed wejściem do ośrodka przechodzą pomiar temperatury, wypełniają też ankietę epidemiologiczną oraz dezynfekują dłonie. Muszą być w maseczkach. Odwiedziny trwają pół godziny. - Nie wymagamy, żeby odwiedzający byli już po szczepieniach przeciwko COVID-19. Z oczywistych powodów byłoby to jednak wskazane - mówi prezes Wójtowicz.

Zakaz odwiedzin w ZCOD został wprowadzony w marcu 2020 r., wkrótce po pojawieniu się koronawirusa w Polsce. Przez cały ten okres był ściśle przestrzegany. Jedynie w przypadku pacjentów w stanie skrajnym spotkanie, przy zachowaniu rygorystycznych procedur, było umożliwiane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..