Nowy numer 48/2023 Archiwum

Chorzów. Kolejki do szczepienia w Parku Śląskim

Tylko jednego dnia w Parku Śląskim zaszczepionych zostało ponad tysiąc osób. W 16 miastach w Polsce pojawiły się mobilne punkty szczepień. Każdy, kto ma wystawione e-skierowanie, może się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali w budowie punktów oraz pomagają w ich sprawnej obsłudze. Jak podkreślają, wsparcie punktów szczepień to jedno z ważniejszych zadań. - Każda kolejna zaszczepiona osoba przybliża nas do zwycięstwa w walce z pandemią i powrotu do normalności, a tego wszyscy bardzo chcemy. Dlatego staramy się robić wszystko, by pomóc w szczepieniu i zdobywaniu odporności populacyjnej - zauważają żołnierze OT.

Mieszkańcy woj. śląskiego przyjęli dotąd w sumie 1 255 325 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dwie dawki przyjęły już 293 332 osoby.

- Szczepię się, bo jestem odpowiedzialny, chcę, żeby moja rodzina i znajomi byli bezpieczni - mówił Adam, który w kolejce do szczepienia stanął już przed
7 rano.

Mobilne punkty szczepień - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy