Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wkrótce egzamin wstępny

Trwa nabór kandydatów do Studium Muzyki Kościelnej oraz Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach. Podania należy złożyć do 14 czerwca.

Obie instytucje mają za zadanie przygotować muzyków kościelnych pod względem muzycznym i liturgicznym do pełnienia posługi w ramach wspólnot parafialnych.

Egzamin wstępny odbędzie się 18 czerwca (wokalistyka) i 19 czerwca (organy). Kształcenie można podjąć w dostosowanym do swoich umiejętności cyklu.

Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia jest szkołą publiczną, w której nauka jest bezpłatna i przebiega w cyklu 6-letnim w specjalności instrumentalistyka (organy) oraz 4-letnim w specjalności wokalistyka. Instrumentalistyka przygotowuje do pełnienia funkcji organisty kościelnego, a wokalistyka - do funkcji kantora.

W Studium Muzyki Kościelnej nauka jest częściowo odpłatna (dotychczasowy miesięczny koszt to 250 zł). Kształcenie w studium trwa zasadniczo pięć lat. Kandydaci bardziej zaawansowani muzycznie mogą rozpocząć naukę od roku drugiego. Dla kandydatów po średniej szkole muzycznej lub po akademii muzycznej możliwa jest realizacja tzw. indywidualnego toku, który trwa dwa lub trzy lata.

SMK oferuje ponadto 2-letni kurs podyplomowy i w jego ramach działa także Ognisko Muzyczne, w którym dzieci i młodzież mogą uczyć się gry na fortepianie.

Zainteresowani kształceniem mogą umawiać się na indywidualne zwiedzanie szkół.

Szczegółowe informacje: dsm.kuria.gliwice.pl, sekretariat szkoły: tel. 32/ 230 78 75,  dyrektor szkoły: tel. 608 048 944.       

Wkrótce egzamin wstępny  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy