Bytom. Punkty Szczepień Powszechnych rozpoczęły działalność

Akcja szczepień prowadzona jest w punktach utworzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ("Medyk") oraz CH Atrium Plejada.

Jak podaje portal samorządowy miasta, tylko w pierwszej godzinie od rozpoczęcia funkcjonowania punktu w "Medyku" zaszczepiono 56 osób. Wśród nich wielu mieszkańców Bytomia, sąsiednich Piekar Śląskich czy Gliwic. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli też w Bytomiu pacjenci z Warszawy.

W pierwszym dniu w obu tych punkach zaszczepionych zostanie około 800 osób.

  • Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach: 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00).
  • W CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25 Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00). Wyjątkiem będzie długi majowy weekend - wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie: www.gov.pl/szczepimysie.

Punkty Szczepień Powszechnych uruchamiają też dwa numery telefonów, pod którymi mieszkańcy posiadający e-skierowanie na szczepienie mogą wpisywać się na listę rezerwową, aby - w miarę wolnych dawek szczepionek w punktach - przyspieszyć swój termin szczepienia.

Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści: „szczepimy się” pod numer telefonu: 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..