Tomasz Bednarek: Ponad 6,5 tys. wniosków w programie "Czyste powietrze" w pierwszym kwartale

- Już ponad 6,5 tys. złożonych wniosków w programie "Czyste powietrze" w pierwszym kwartale tego roku - mówił w Radiu eM prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Jeśli porównamy pierwszy kwartał 2020 i 2021 roku, to mamy ponad 3-krotny wzrost zainteresowania wymianą kopciuchów - powiedział prezes WFOŚiGW w Katowicach. W sumie, od początku realizacji programu złożono w naszym regionie ponad 34 tys. wniosków.

Co z osobami, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z wymianą pieca? - Dla tej grupy osób dedykowany jest program "Stop smog". Prowadzi go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska za pośrednictwem samorządów. W tej chwili na terenie naszego województwa realizuje go tylko gmina Pszczyna - powiedział Tomasz Bednarek.

Naszego gościa pytaliśmy, kiedy w naszym regionie zniknie problem smogu. - Możemy mówić o perspektywie 10-letniej, bo tyle ma funkcjonować program "Czyste powietrze". Tempo pokazuje, że perspektywa 2029 roku jest możliwa - przekonywał nasz poranny gość.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..