Nowy numer 24/2021 Archiwum

Tarnowskie Góry. Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty; opublikowała film z wypadkiem

Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, w wyniku którego po kilku miesiącach zmarł 66-letni rowerzysta. Mężczyzna został potrącony przez samochód dostawczy na drodze krajowej nr 78 w Czekanowie w powiecie tarnogórskim. Próbując ustalić tożsamość sprawcy, policja z Tarnowskich Gór za zgodą prokuratury we wtorek opublikowała film z zarejestrowanym wypadkiem.

Doszło do niego 2 czerwca 2020 r. około 16.55 na ulicy Gliwickiej w Czekanowie (dk 78). W październiku 2020 roku, po pobytach w szpitalach, 66-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak kierowca białego samochodu dostawczego, jadąc drogą krajową numer 78 z w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił rowerzystę. Jadący na rowerze mężczyzna wpadł do przydrożnego rowu. Po chwili, na nagraniu z innej kamery, widać, jak samochód zatrzymuje się, a jego kierowca wybiega z samochodu.

Tarnowskie Góry. Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty; opublikowała film z wypadkiem   Screen z monitoringu. Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, ale nie udzielił pomocy poszkodowanemu slaska.policja.gov.pl

- Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, z którego prawdopodobnie zabrał urwane lusterko od samochodu i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic – powiedział PAP rzecznik tarnogórskiej policji podkomisarz Damian Ciecierski.

Jak opisuje policja, krótko po wypadku kierujący zatrzymał się jeszcze przy jednym przy pobliskich sklepów; napotkanym tam rowerzystom powiedział, że drogą jechał ciąg samochodów i prawdopodobnie jeden z nich potracił jakiegoś mężczyznę.

-Wtedy razem z rowerzystami pojechał na miejsce, stamtąd zadzwonili po pomoc. Kierowca mówił operatorowi telefonu alarmowego, że doszło do potrącenia rowerzysty, podawał lokalizację, ale kiedy został zapytany o dane personalne nie przedstawił się, oddał telefon jednemu z rowerzystów i odjechał – dodał policjant.

Rowerzyści, z którymi rozmawiał kierowca zostali przesłuchani w prowadzonym postępowaniu, jednak ich zeznania nie umożliwiły identyfikacji sprawcy, nie zapamiętali też numeru rejestracyjnego jego samochodu. Tablica rejestracyjne nie jest też widoczna na nagraniach z monitoringu.

Policjanci na swojej stronie internetowej slaska.policja.gov.pl publikuje film. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które widziały wypadek, dysponują zapisem z kamery samochodowej lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy i identyfikacji pojazdu. Z policjantami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Wydziale Kryminalnym komendy w Tarnowskich Górach (ul. Bytomska 6) lub telefonicznie pod numerami: 47 85 34 382 lub 47 85 34 255.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama