Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zabrzańskie muzeum wyłoniło partnerów Industriady

Wśród nich znalazły się m.in. maszynownia szybu Chrobry I w Pszowie, Marina Gliwice i Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wyłoniło 5 tzw. obiektów zaprzyjaźnionych tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego - "Industriady". Będą to m.in. maszynownia szybu Chrobry I w Pszowie, Pszowska Prochownia oraz Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej.Od ubiegłego roku to właśnie ta placówka przejęła zarządzanie wydarzeniem. Wcześniej zajmował się tym Referat Dziedzictwa Przemysłowego w Urzędzie Marszałkowskim.

Zdecydowaną większość wydarzeń Industriady nadal organizować mają obiekty szlaku bądź instytucje kultury województwa. Podobnie jak wcześniej, część atrakcji przygotują jednak "obiekty zaprzyjaźnione", czyli instytucje wyłonione w konkursie na najciekawsze imprezy wzbogacające program imprezy. Tegoroczny motyw przewodni to: "Technika - to was zaskoczy".

W konkursie wybieranych jest do 5 takich miejsc. W tym roku, jak podało na swoich stronach zabrzańskie muzeum, będą to m.in. maszynownia Szybu Chrobry I (obiekt zgłoszony przez miasto Pszów) i Pszowska Prochownia (obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne "Prochownia 1910" z Gliwic).

Pozostałymi "obiektami zaprzyjaźnionymi" będą: Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej (obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej), Marina Gliwice na Kanale Gliwickim (obiekt zgłoszony przez "Excellent" - Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal) oraz Browar Zamkowy Racibórz (obiekt zgłoszony przez spółkę Browar Zamkowy).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy