Tarnowskie Góry. Górnośląskie Centrum Rehabilitacji Repty: kompleksowa pomoc dla ozdrowieńców po covidzie

Rusza pomoc dla ozdrowieńców. Górnośląskie Centrum Rehabilitacji Repty uruchomiło pięćdziesiąt miejsc dla osób, które borykają się ze skutkami choroby COVID19.

Rehabilitacja po koronawirusie trwa od dwóch do sześciu tygodni, a pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc zespołu specjalistów m.in. kardiologów, fizjoterapeutów i psychologów. O szczegółach mówi lekarz Anna Zielińska-Meus:

Z kilkutygodniowej rehabilitacji można skorzystać na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Obecnie w szpitalu przebywa już 18 ozdrowieńców. Wśród nich jest m.in. pan Jan z Tychów:

Pacjenci mogą liczyć na pomoc różnych specjalistów. Wśród nich jest także zespół psychologów, bo część ozdowieńców boryka się z tzw. mgłą mózgową. O szczegółach mówi  psycholog kliniczny Barbara Wolniczek:

 Jak podkreśla psycholog według najnowszych badań powikłania można odwrócić, dlatego tak ważna jest pomoc pacjentom, którzy przeszli zakażenie.

Dodajmy, że zarząd województwa śląskiego planuje uruchomienie kolejnych miejsc dla ozdrowieńców m.in. w szpitalach w Pilchowicach i Ustroniu.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..