Gliwice. Wypadek awionetki. Pilot wyszedł o własnych siłach

O dużym szczęściu może mówić pilot awionetki, która przewróciła się w niedzielę podczas lądowania na lotniku Aeroklubu Gliwice. Mężczyzna nie doznał obrażeń – informują służby.

Jak poinformował PAP oficer prasowy gliwickiej straży pożarnej kapitan Damian Dudek, po zgłoszeniu, które wpłynęło o godz. 13.21 na miejsce udały się 4 zastępy strażaków. Okazało się, że podczas lądowania awionetka przewróciła się. Wewnątrz był tylko pilot, który o własnych siłach opuścił samolot.

"Ofiara została zbadana przez zespół pogotowia ratunkowego, ale nie było potrzeby hospitalizacji. Samolot został uszkodzony i nastąpił niewielki wyciek paliwa, ale zabezpieczyliśmy go" – powiedział PAP kapitan Dudek.

Kierownik szkolenia Aeroklubu Gliwice Sławomir Adamczyk poinformował, że był to prywatny lot osoby, która nie jest członkiem klubu. "Przyczyny wypadku określi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której przedstawiciele są już w drodze. Można jednak przypuszczać, że wpływ na to zdarzenie miał wiejący dziś silny, boczny wiatr" – powiedział PAP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..