Region. GUS przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Samospis internetowy to preferowana forma w tej edycji. Można go przeprowadzić na kilka sposobów.

Pierwszą z nich jest wykorzystanie interaktywnej aplikacji przygotowanej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Jest ona dostępna pod adresem https://spis.gov.pl/.

Te osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu, mogą natomiast skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk, zlokalizowanych w urzędach gmin.

Dostępna jest również metoda telefoniczna. Respondent, czyli każdy, kto chce udzielić odpowiedzi na pytania, powinien zadzwonić na infolinię spisową 22 279 99 99. Należy wybrać kanał „Spisz się przez telefon” lub wyrazić chęć spisu tą metodą po połączeniu z konsultantem. Wywiad przeprowadzi tzw. rachmistrz telefoniczny.

Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, dostępna będzie także pomoc rachmistrzów terenowych.

Wspomniana wcześnie infolinia to także platforma kontaktu w sprawie wątpliwości i pytań. Pod numerem pod 22 279 99 99 można potwierdzić tożsamość rachmistrzów spisowych oraz uzyskać pomoc techniczną i merytoryczną.

Spis prowadzony będzie do 30 czerwca. To największe tego typu badanie, przeprowadzane raz na 10 lat. Pomaga uzyskać informacje m.in. na temat struktury społecznej i terytorialnej, migracjach czy zasobach mieszkaniowych w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..