Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kolejne punkty masowych szczepień

W Zabrzu i Bytomiu przygotowywane są nowe miejsca, gdzie będzie można się zaszczepić przeciw covid-19. Ich uruchomienie planowane jest na 19 kwietnia.

W Zabrzu punkt masowych szczepień powstanie w budynku Hali „Pogoń” przy ul. Wolności 406. Dziennie będzie mogło się tam zaszczepić około 800 osób, a miesięcznie wykonywanych będzie około 20 tys. szczepień.

Punkt będzie miał niezależne wejścia i wyjścia w wydzielonej części obiektu, dzięki czemu nie zakłóci funkcjonowania hali. Planowane jest utworzenie czterech zespołów kwalifikacyjnych i szczepiennych, w których skład wejdą m.in.: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Punkt ma pracować przez 10 godzin na dobę, sześć dni w tygodniu. Przygotowywany jest wspólnie z Kardio-Med Silesia.

Natomiast w Bytomiu powstaną trzy punkty szczepień masowych: w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Medyk”) przy ul. Wrocławskiej 120, w Centrum Handlowym Plejada przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25 oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 przy al. Legionów 10.

Przy tworzeniu punktów miasto współpracuje z Przychodnią Lekarską Szombierki, która zadeklarowała dwanaście zespołów szczepiennych - po sześć zespołów w dwóch uruchamianych punktach. Obsadę punktu w WSS nr 4 zapewni personel szpitala.

W ”Medyku” punkt zostanie zorganizowany w budynku szkoły i sali gimnastycznej, gdzie powstanie sześć modułowych stanowisk. Każdego dnia będzie można tutaj zaszczepić od 500 do 900 osób.

W „Plejadzie” na potrzeby punktu wydzielone zostały dwa lokale - po byłej drogerii Sephora i sklepie Promod.

Więcej o szczepieniach i rejestracji tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy