Nowy numer 09/2024 Archiwum

Nowy punkt szczepień na gliwickim lodowisku

Od dzisiaj na terenie lodowiska Tafla w Gliwicach wykonywane są szczepienia przeciw COVID-19.

Duża powierzchnia obiektu umożliwia zachowanie maksymalnego dystansu, a docelowo będzie tam można szczepić nawet 3 tys. osób dziennie. Lodowiska mieści się przy ul. Akademickiej 29.

- Stawiamy na koordynację działań, które pozwolą maksymalnie ułatwić przejście całej procedury, łatwe dotarcie na miejsce i ogromną przestrzeń - 2000 metrów kwadratowych, która umożliwi zachowanie dystansu społecznego - powiedział Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

To personel tego szpitala obsługuje punkt, natomiast dotychczasowe punkty szczepień, zlokalizowane w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach przy Zygmunta Starego 20 i przy ul. Kościuszki 29 zakończyły działalność.

Nowy punkt szczepień na gliwickim lodowisku   Na razie w punkcie przygotowano 10 w pełni wyposażonych stanowisk. FB /Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

W punkcie zorganizowanym na lodowisku przygotowano 10 w pełni wyposażonych stanowisk. Z czasem ich liczba będzie podwojona. W każdym odbywa się zarówno kwalifikacja do szczepienia, jak i sama procedura. Na miejscu działa też punkt pierwszej pomocy na wypadek konieczności udzielenia specjalistycznego wsparcia medycznego.

Nowy punkt zorganizowano dzięki staraniom władz Politechniki Śląskiej, Gliwic, wojewody śląskiego oraz dyrekcji Śląskiego Oddziału NFZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy