Nowy numer 15/2021 Archiwum

Zmarł proboszcz z Boronowa

Śp. ks. Werner Olejnik miał 58 lat, proboszczem w Boronowie był od 2000 roku.

Ks. Werner Olejnik urodził się 8 czerwca 1962 roku w Gorzowie Śląskim. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1987 roku w Opolu. Pracował jako wikary w parafiach św. Franciszka w Zabrzu, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, św. Józefa w Kaletach-Jędrysku. Od 2000 roku był proboszczem parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie (dekanat Sadów).

Nie tak dawno, 21 marca w związku z sytuacją epidemiczną w liście do parafian napisał:

„Życie postawiło nas wszystkich wobec egzaminu wiary. Nie gaśmy naszego życia modlitwy. To w naszych gorliwych modlitwach możemy polecić dobremu Bogu to wszystko, co nosimy w sercach. Na modlitwę nigdy nie jest za późno. Idąc za naszym Zbawicielem nawet drogą krzyża, dojdziemy kiedyś do zmartwychwstania, a to przecież jest cel naszego życia i nasze powołanie. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: »Jam zwyciężył świat«.

Polecając naszą Wspólnotę Parafialną Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszej Patronki Królowej Różańca Świętego, pozdrawiam serdecznie”.     

Program uroczystości pogrzebowych:

Eksporta – wtorek 13 kwietnia o 18.00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie.

Pogrzeb – środa 14 kwietnia o 12.00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie i pochówek na cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama