Ważny punkt orientacyjny chrześcijaństwa

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia, a diecezja gliwicka świętowała 29. rocznicę powstania.

Z tej okazji Mszy św. w gliwickiej katedrze przewodniczył bp Jan Kopiec. - To jest jeden z ważnych punktów orientacyjnych całego naszego chrześcijaństwa. Do tego momentu historycznego, który miał miejsce w Nazarecie, bardzo często się odwołujemy. Wszystko, co potem będzie nasz Zbawiciel czynił dla nas, ludzi, bierze początek w tej odważnej decyzji Matki, którą była Dziewica z Nazaretu – powiedział o znaczeniu dzisiejszej uroczystości.

25 marca to Dzień Świętości Życia, który ma przypominać o poszanowaniu go w różnych wymiarach. Jak ocenił biskup gliwicki, nie bardzo „potrafimy się przebić z dobrem, z tym, co powinno ratować życie”.

- Żyjemy, odmawiając często prawa do życia innym ludziom. Na jakiej podstawie? Nie mamy żadnych argumentów. Wygoda życia czy pseudo-litość to nie są wystarczające argumenty, by  nie szanować życia. Z jednej strony czynimy tyle cywilizacyjnych kroków, a z drugiej nie radzimy sobie z szacunkiem dla życia - podkreślił.

Ważny punkt orientacyjny chrześcijaństwa   Modlitewniki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Mira Fiutak /Foto Gość

Tego dnia obchodzona jest też rocznica utworzenia diecezji gliwickiej. – To też jest znak życia, Kościół jako wspólnota ludzi wierzących w Chrystusa, który chce zaznaczyć swoje miejsce - zauważył  biskup Kopiec.

Przypomniał, że celem wydzielenia 29 lat temu przez papieża Jana Pawła II trzynastu nowych diecezji było to, aby były mniejsze, a wierni bardziej potrafili się z nimi utożsamić.

Po modlitwie, osoby, które chciały podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, mogły zabrać ze sobą specjalne modlitewniki, żeby dowiedzieć się na czym polega ta modlitwa trwająca 9 miesięcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..