Nowy numer 24/2021 Archiwum

Z nadzieją na ponowne spotkanie w domu naszego Ojca

Podziękowanie Biskupa Gliwickiego za wyrazy jedności po śmierci śp. biskupa Gerarda Kusza i udział w jego pogrzebie.

Po uroczystości pogrzebowej w gliwickiej katedrze i rodzinnej parafii w Dziergowicach pierwszego biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej bp Jan Kopiec wyraził wdzięczność za obecność oraz wszelkie wyrazy życzliwości, nadesłane listy i telegramy kondolencyjne, a przede wszystkim za modlitwę.

„Od momentu, kiedy dotarła do nas wiadomość o jego odejściu z tego świata, każdy dzień przepełniony był serdeczną wdzięcznością za dar jego życia i gorliwej posługi, a także wspomnieniem jego niezwykłego ducha radości. Wszystko kierowane było w duchu gorącej modlitwy do Najwyższego Pana o spokój jego duszy. W imieniu całej naszej diecezji wyrażam tą drogą najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy w dniach żałoby jednoczyli się z bliskimi zmarłego biskupa Gerarda i całą naszą diecezją w przeżywaniu jego odejścia” - napisał.

Biskup gliwicki w imieniu całej diecezji podziękował uczestnikom uroczystości pogrzebowej oraz zaangażowanym w jej organizację i przebieg: „Niech Maryja Pocieszycielka wyprasza nam wszystkim łaskę wiary i nadziei na ponowne spotkanie z Biskupem Gerardem w domu naszego Ojca, a Jemu niech Dobry Bóg pozwoli na wieki wpatrywać się w swoje miłosierne oblicze”.

Treść podziękowania na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama