Nowy numer 24/2021 Archiwum

Propozycje na Wielki Post

Co zamiast szkolnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży, które zostały przesunięte na późniejszy czas?

Sekcja Szkolno-Katechetyczna gliwickiej kurii przygotowała propozycje wielkopostnych rekolekcji online do wykorzystania przez katechetów. Bp Jan Kopiec na początku lutego wydał rozporządzenie dotyczące tegorocznych rekolekcji szkolnych, zarówno stacjonarnych, jak i wyjazdowych, które zostają „przesunięte na czas umożliwiający spotkania całej społeczności szkolnej w budynku szkoły i kościoła parafialnego”.

W związku z tym sekcja przygotowała propozycje na Post Wielki, które są dostępne w sieci:

  • Platforma Holyweek opracowana przez Archidiecezję Katowicką
  • Rekolekcje „Głoście w Poście” przygotowane przez diecezję bielsko-żywiecką, informacje o nich znajdują się również na FB i YouTube.
  • Rekolekcje redakcji Audycji Katolickich TVP: 22-24 marca o 9.30 w TVP3 - rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB, 22-24 marca o 12.30 w TVP3 - rekolekcje dla młodzieży poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban”, 26-28 marca o 20.30 w TVP3 eekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Poza tym Sekcja Szkolno-Katechetyczna zachęca do wykorzystania materiałów dostępnych również na: promyczek.pl (vod), dominikanie.pl, Trzyminutowy Katechizm, Mocni w Duchu Dzieciom, Centrum Edukacji Katechetycznej .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama