Nowy numer 9/2021 Archiwum

Chcą zaszczepić nadzieję

Dzisiaj wieczorem w katedrze rozpoczyna się cykl spotkań dla młodych, dostępnych również on line. O spotkaniach Jezusa z ludźmi, którzy żyli w beznadziei.

Przez pięć kolejnych wtorków organizatorzy zapraszają na wielkopostne spotkania młodych pt. „Zaszczepić Nadzieję”. To propozycja dla tych, których w tym trudnym czasie czują się może przytłoczeni, mają poczucie bezsensu, beznadziei.

- Z tą myślą chodziłem już dłuższy czas i zastanawiałem się, jak można dziś, konkretnie, dać nadzieję drugiemu człowiekowi, szczególnie młodemu - mówi ks. Tomasz Wolnik, wikary parafii katedralnej. Dodaje, że inspiracją były dla niego słowa papież Franciszka, który w ostatnich miesiącach dużo mówił o potrzebie dawania ludziom „leku nadziei”.

Te myśli skonkretyzowały się w spotkaniu z liderem działającej przy katedrze wspólnoty Effatha i tak powstał pomysł projektu skierowanego przede wszystkim do ludzi młodych.

- To cykl spotkań mających na celu pomoc w pozbyciu się poczucia bezsensu, beznadziei i doprowadzenie do poznania i spotkania tego, który jest Nadzieją i daje nadzieję, czyli do Jezusa - mówi ks. Wolnik.

Każde spotkanie będzie miało podobny przebieg. Programie jest konferencja, świadectwo i nabożeństwo.

- Konferencje będą podejmowały tematy ewangelicznych spotkań Jezusa z ludźmi, którzy żyli w beznadziei, a w spotkaniu z Nim odkrywali i odzyskiwali nadzieję. A ktoś kto żyje nadzieją, chce się nią dzielić z innymi, stąd świadectwo. I w końcu chodzi o moje osobiste spotkanie, czyli czas nabożeństwa połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwami i rozważaniami - wyjaśnia prowadzący.

Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymają drobny symbol, nawiązujący do jego treści.

Wielkopostne spotkania pt. „Zaszczepić Nadzieję” odbywać się będą we wtorki o 19.00 w gliwickiej katedrze. Można w nich uczestniczyć również on line na kanale Katedra Gliwicka w serwisie YouTube.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama