Nowy numer 9/2021 Archiwum

#Gliwice2040. Startujemy!

Władze Gliwic ogłosiły w Ratuszu oficjalne rozpoczęcie prac nad nową strategią rozwoju miasta. W marcu rozpoczną się warsztatowe spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic.

Dokument "Gliwice 2040”  z pomocą wszystkich zainteresowanych tematem wyznaczy kierunek, w którym ma zmierzać miasto.

– Rozpoczynamy proces projektowania długofalowej strategii rozwoju, która będzie kompleksową odpowiedzią na najnowsze trendy gospodarcze i środowiskowe oraz potrzeby mieszkańców Gliwic. Obecna strategia rozwoju naszego miasta została uchwalona w 2002 roku i większość jej celów została już osiągnięta. Zmieniła się również pozycja Gliwic na tle regionu i kraju. Z miasta, które zostawało w tyle za innymi gminami w Polsce, staliśmy się liderem o stabilnej sytuacji finansowej, nieustannie rozwijającym się. Pora zatem zastanowić się nad nowymi wyzwaniami i kierunkami rozwoju – zwłaszcza dzisiaj, kiedy obecna rzeczywistość tak bardzo różni się od tej, z którą mieliśmy do czynienia dwie dekady temu – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

Ważnym elementem strategii  będzie analiza zmieniających się uwarunkowań społecznych, gospodarczych, przestrzennych i środowiskowych. Pozwoli to uniknąć przypadkowości w działaniu i sprawi, że podjęte decyzje dotyczące życia społecznego, inwestycji, gospodarki czy planowania przestrzennego będą ze sobą spójne i będą odpowiadały faktycznym potrzebom.

– Naszym priorytetem jest ciągły rozwój miasta oraz podnoszenie komfortu życia gliwiczan. Szczególnie zależy nam zatem na ich zaangażowaniu w proces tworzenia dokumentu, który wypracujemy z profesjonalnym zespołem ekspertów. Liczymy na czynny udział w konsultacjach wszystkich, którym zależy na rozwoju naszego miasta – zauważa prezydent.

Informacje dotyczące postępów prac przy strategii „Gliwice 2040” będą systematycznie zamieszczane na nowo uruchomionej stronie gliwice2040.gliwice.eu. Opublikowano tam już m.in. biogramy grona ekspertów zaangażowanych w tworzenie dokumentu. Znajdą się tam również szczegółowe informacje poświęcone spotkaniom online z mieszkańcami Gliwic, przewidzianymi w marcu. Zachęcamy do śledzenia strony!

Do przygotowania projektu strategii „Gliwice 2040” został powołany zespół zadaniowy, którego pracami kieruje Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Kontakt Strategia Gliwice 2040: Biuro Rozwoju Miasta UM w Gliwicach, ul. Jasna 31A, 44-122 Gliwice, tel. 32 33 86 550, e-mail: gliwice2040@um.gliwice.pl.

#Gliwice2040. Startujemy!   strategia2040.gliwice.eu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama