Nowy numer 9/2021 Archiwum

Region. Punkt szybkich testów antygenowych dla pasażerów spoza strefy Schengen

Katowice Airport od 27 lutego wprowadza możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa dla pasażerów przylatujących z krajów nienależących do strefy Schengen (Non-Schengen).

Punkt testowy zlokalizowany będzie przed kontrolą paszportową, a tym samym przed granicą państwa. W ten sposób pasażerowie będą mieli możliwość wypełnienia wymogów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Zapisy rozporządzenia umożliwiają zwolnienie pasażerów z kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonany przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin.

Testy po przylocie do Pyrzowic wykonywane będą w wydzielonym w tym celu punkcie i przy ścisłym zachowaniu reguł sanitarnych. Pasażerowie, którzy będą chcieli poddać się testowi, na około 2 godziny przed pobraniem materiału nie powinni aplikować do nosa i gardła środków przeciwdrobnoustrojowych takich, jak krople, aerozole czy maść, a bezpośrednio przed pobraniem materiału nie należy wydmuchiwać nosa.

Na pyrzowickim lotnisku od 28 stycznia br. działa już punkt, w którym wykonywane są szybkie antygenowe testy diagnostyczne pod kątem koronawirusa dla pasażerów wylatujących do Królestwa Niderlandów - mowa tutaj o połączeniu linii lotniczej Wizz Air do Eindhoven. Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim A.

Na lotnisku informację dotyczącą miejsca wykonywania testów antygenowych można uzyskać przy wejściu do terminalu pasażerskiego A (punkt pomiaru temperatury) oraz w punkcie informacji lotniskowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama