Nowy numer 9/2021 Archiwum

Ruszają rekolekcje wielkopostne w radiu Silesia

Poprowadzi je jezuita o. Mirosław Bożek, a nauki będą inspirowane rozważaniami abp. Fultona Sheena.

W każdą środę Wielkiego Postu - począwszy od Środy Popielcowej - na antenie lokalnego radia Silesia emitowane będą rekolekcje o sztuce miłości i przebaczenia. Początek audycji o 21.00.

Rekolekcje poprowadzi o. Mirosław Bożek SJ, proboszcz jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu, oraz współprowadzący audycję "Rozmowy w drodze" - Adam Bauer, Joanna Raś i Krystyna Żelazna.

Nauki będą opierać się na siedmiu słowach Jezusa, jakie wypowiedział z krzyża, rozważanych jako praktyczne lekcje błogosławieństw. Każda z wielkopostnych audycji rekolekcyjnych będzie poświęcona jednej takiej lekcji.

- Inspiracją do tego tematu są bardzo głębokie rozważania Sługi Bożego abp. Fultona Sheena, wiążące siedem słów Jezusa z krzyża z błogosławieństwami. Ponieważ postać abp. Sheena staje się coraz bardziej znana również w Polsce, to myślę, że warto akurat rozważania jego autorstwa przybliżyć - wskazuje o. Bożek.

- To dla nas swego rodzaju lekcja, w jaki sposób możemy żyć tymi błogosławieństwami, a ostatnie słowa Jezusa wypowiedziane na krzyżu są najgłębszym wyrażeniem tego, jak On sam przeżywał błogosławieństwa - dodaje.

Radia Silesia można słuchać na częstotliwości 96,2 FM oraz w internecie na silesia.fm.

Ruszają rekolekcje wielkopostne w radiu Silesia   Plakat zapowiadający rekolekcje. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama