V Festiwal Piosenki "O wolności"

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 28 lutego. Zadaniem jest wykonanie na scenie jednego, wybranego przez siebie utworu artysty z polskiej sceny muzycznej, którego treść inspirowana jest najnowszą historią Polski.

W Festiwalu Piosenki "O wolności" mogą wziąć udział osoby w wieku od 10 do 25 lat, soliści i zespoły z całego kraju.

Od samego początku wydarzenie organizowane jest wspólnie przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Od 2019 roku finał odbywa się na scenie Teatru Śląskiego - Scena w Malarni.

Zadaniem uczestników festiwalu jest wykonanie na scenie jednego, wybranego przez siebie utworu artysty z polskiej sceny muzycznej, którego treść inspirowana jest najnowszą historią Polski. Podstawowym kryterium doboru powinno być przesłanie - wyrażone w piosence pragnienie wolności i niepodległości. Wybrane utwory mogą pochodzić zarówno z repertuaru autorów związanych z nurtem opozycyjnym w okresie PRL, rockowych zespołów lat 80. XX wieku, jak też współczesnych artystów, którzy coraz częściej sięgają do ważnych dla niepodległości Polski wydarzeń z historii najnowszej. Gatunek muzyczny nie ma znaczenia. 

W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego organizatorzy V Festiwalu Piosenki "O wolności" zachęcają do wyboru utworu ze sceny muzycznej lat 80. XX wieku.

Zgłoszenia udziału w festiwalu przyjmowane są do 28 lutego. Ogłoszenie listy wykonawców zakwalifikowanych do finału planowane jest 15 marca, a przesłuchania finałowe w kwietniu.

Szczegóły wraz z kartą zgłoszenia uczestnika można pobrać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..