Nowy numer 20/2022 Archiwum

Region. "Wirusoochrona" w podstawówkach

Śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny zainicjował akcję, która w klasach 1-3 ma przypominać o przestrzeganiu zasad higieny w dobie pandemii.

Akcja będzie realizowana w formie zajęć profilaktycznych prowadzonych przez nauczycieli. Na zajęciach dzieci będą pogłębiać wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. Chodzi – jak dodaje sanepid – szczególnie o profilaktykę COVID-19 i grypy. – Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszeniu się wirusów - wyjaśnia rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach Beata Kempa.

Zajęcia poprowadzą nauczyciele klas I–III szkół podstawowych. Każda szkoła otrzyma elektroniczny pakiet materiałów edukacyjnych, m.in. plakat opracowany na potrzeby akcji, ulotki, tablicę edukacyjną z krzyżówką i kolorowankę. Dodatkowo, w ramach akcji, zostanie zorganizowany konkurs na najbardziej kreatywną realizację lekcji higieny. Akcji towarzyszą hasztagi: #wirusoochrona i #lekcjaHIGIENY.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama