Nowy numer 20/2022 Archiwum

W Gliwicach działa nowa ogrzewalnia

W nowoczesnym budynku do dyspozycji osób zmagających się z bezdomnością oddano 30 miejsc.

Nowoczesny modułowy budynek u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej zastąpił zlikwidowaną po 18 latach ogrzewalnię przy ul. Składowej. Do dyspozycji osób zmagających się z bezdomnością jest 30 miejsc.

Całodobowa ogrzewalnia jest czynna od początku roku, prowadzi ją Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

W nowym obiekcie do dyspozycji osób potrzebujących są m.in. wyposażone w krzesła dwa pomieszczenia pobytowe, w tym jedno o powierzchni ponad 50 m kw. z przeznaczeniem dla mężczyzn oraz drugie - mniejsze - z przeznaczeniem dla kobiet. Każde z pomieszczeń posiada dostęp do oddzielnej łazienki. Do dyspozycji osób potrzebujących jest kącik kuchenny, w którym można przygotować m.in. gorący napój. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Po wejściu do placówki osoba przyjmowana może skorzystać z odrębnej łazienki oraz uzyskać odzież na wymianę. Jeśli ma własne ubranie w dobrym stanie, może je wyprać w pralce, która jest na wyposażeniu placówki. W budynku znajduje się ponadto pomieszczenie gospodarcze oraz służbowe dla pracownika socjalnego z szatnią i łazienką.

Obiekt jest wyposażony w pompę ciepła, kolektory słoneczne, ma nowatorski system ogrzewania i uzyskał certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej.

Nowa ogrzewalnia kosztowała ponad 735 tys. zł, większość tych pieniędzy pochodziła z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W Gliwicach działa nowa ogrzewalnia   Budynek znajduje się u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej. Z. Daniec /www.gliwice.eu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama