Nowy numer 20/2022 Archiwum

Kolędowanie przy Nowonarodzonym

Od kilku lat Orszak Trzech Króli w Gliwicach kończyło wspólne kolędowanie. Zamiast niego w tym roku odbędzie się premiera koncertu w formie online.

Koncert kolęd nagrany został kilka dni temu w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, a jego premiera odbędzie się 6 stycznia o 17.00. Link do udziału w tym wydarzeniu będzie dostępny na www.inicjatywamissio.pl. Tam też można znaleźć informacje o muzykach.

W koncercie wystąpią wokaliści: Anna Pieszka, która jest dyrektorem muzycznym i reżyserem koncertu, Olga Juraszus, Joanna Paradzińska oraz Łukasz Wicher. Towarzyszyć im będą: pianista Marcin Paradziński, który jest aranżerem koncertu, multiinstrumentalista Jacek Dzwonowski, multiperkusjonalista Patryk Zakrzewski, gitarzysta Paweł Kaliciński oraz Wojciech Pieszka, gitarzysta basowy i kontrabasista.

W tym roku uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzona jest w innej formie, jeśli chodzi o część związaną z przemarszami ulicami miast. To czas świętowania w domach, w rodzinach, a koncert może zachęcić do wspólnego kolędowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama