Region. Najpopularniejsze imiona 2020 roku

Dejwid, Brajan czy Dżesika - te imiona odchodzą już do lamusa. Na pewno nie znajdziemy ich w rankingach imion 2020 roku. Do łask wracają stare, popularne sto lat temu imiona.

Miasta naszego regionu podsumowały rok 2020 z perspektywy imion, jakie swoim nowo narodzonym dzieciom nadawali ich rodzice. Większość sięga po klasykę... i dotyczy to zarówno chłopców jak i dziewczynek. - Jednym słowem wraca moda na imiona naszych dziadków - mówi Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie:

Podobnie jest też w Katowicach. Do tej pory zarejestrowano tu w tym roku 159 Franciszków i 139 Julii. Oczywiście jak przy każdej zasadzie są też wyjątki. Tak było m.in. w Siemianowicach Śląskich - mówi Piotr Kochanek, rzecznik tamtejszego magistratu:

Mijający rok przyniósł też zmiany miejsc urodzenia dzieci. Najwięcej maluchów przychodziło na świat w Katowicach. Powodem była pandemia. Przez przekształcenia szpitali na kowidowe i czasowe wstrzymanie przyjęć przyszłe mamy z aglomeracji rodziły głównie w Katowicach.

« 1 »