Gliwice. Miasto wprowadza kolejne strefy ograniczonej prędkości

Gliwice wprowadzają kolejne strefy, gdzie kierowcy nie mogą przekroczyć prędkości 30 km/h. Do tej pory była to tylko dzielnica Sikornik.

W ostatnim czasie takie strefy wprowadzone zostały w części dzielnicy Sikornik. Teraz powstają następne miejsca, w których kierowcy nie powinni poruszać się z prędkością większą niż wskazana na znakach, czyli 30 km/h.

Mówi Jadwiga Jagiełło Stiborska, rzeczniczka gliwickiego Zarządu Dróg Miejskich:

Eksperci podkreślają, że zmniejszenie prędkości wpływa nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych i rowerzystów. Mówi Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

Gliwice. Miasto wprowadza kolejne strefy ograniczonej prędkości   Kierowcy w śródmieściu Katowic muszą jeździć wolniej Marcin Iciek / Radio eM

Do 30 kilometrów na godzinę będziemy musieli też zwolnić na ulicach: Zimorodka, Rybitwy, Cyraneczki, Kormoranów, Wilgi, Kokoszki i Derkacza.
W innych miastach aglomeracji również wprowadzane są podobne rozwiązania. Obowiązują między innymi w śródmieściu Katowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..