Nowy numer 47/2021 Archiwum

Rudy. Pasterka na błoniach

W sanktuarium Matki Bożej Pokornej Msza św. 24 grudnia o północy będzie sprawowana pod gołym niebem.

Ze względu na sytuację epidemiczną w rudzkiej bazylice w Eucharystii może uczestniczyć 57 osób. W związku z tym tegoroczna Pasterka odbędzie się na błoniach Starego Opactwa (z tyłu, gdzie przed laty miała miejsce uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pokornej).

- Dla wielu wiernych Pasterka jest ważnym wydarzeniem liturgicznym, które kończy czas oczekiwania świąt Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna radosne przeżywanie tych pięknych dni pokoju, radości, spotkań z najbliższymi. Dlatego ze względu na limit osób w kościele postanowiliśmy zorganizować ją na zewnątrz - wyjaśnia ks. Sebastian Śliwiński, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach.

Pasterka rozpocznie się o 24.00. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą lampionów lub świec. - Pandemia sprawiła, że wielu z nas pogrążyło się w mroku, któremu na imię lęk, samotność, choroba, a czasem śmierć. Dlatego chcemy podzielić się z tym światłem, które oświeca nasze ludzkie drogi. W ciemnościach nocy rozbłysną dwa światła - ognisko pasterskie, które ma przypominać pasterzy i ich zadziwienie narodzonym Dziecięciem oraz ołtarz, na którym zawsze podczas sprawowania Eucharystii doświadczamy wielkiej tajemnicy miłości i światła - mówi proboszcz.

Chociaż Eucharystia będzie sprawowana na wolnym powietrzu, należy również przestrzegać zaleceń epidemicznych - mieć zakryte usta i nos oraz zachowywać między sobą odpowiednią odległość.

Rudy. Pasterka na błoniach  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama