Nowy numer 09/2024 Archiwum

W Reptach możliwa rehabilitacja chorych po COVID-19

Z oferty - na oddziale i w systemie ambulatoryjnym - mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy województwa śląskiego.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach podjęło się leczenia pacjentów, którzy przeszli COVID-19.

"Mamy informacje ze szpitali, gdzie powstały oddziały covidowe, że pacjenci, którzy opuszczają taki oddział, są bardzo osłabieni, mają problemy z koncentracją, polineuropatię, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Tymczasem nasi specjaliści od lat znani są z tego, że pomagają stanąć na nogi pacjentom z zaburzeniami ortopedyczno-neurologicznymi" – powiedział dyrektor GCR "Repty" Norbert Komar.

Należąca do samorządu województwa śląskiego placówka nawiązała współpracę ze szpitalami chorób płuc w Pilchowicach i w Orzeszu.

Skierowanie na rehabilitację w formie ambulatoryjnej w tym ośrodku może wydać także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Plan pocovidowej rehabilitacji w GCR rozpisany jest na serię 10 wizyt. Pacjent ma zajęcia i zabiegi 2-3 godziny dziennie przez 2 tygodnie. Może skorzystać z L-4, ale może też umawiać się na zabiegi w godzinach popołudniowych. Zajęcia odbywają się od 7.00 do 18.00 w Poradni Rehabilitacyjnej, w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji i w ramach programów unijnych "Sercu na ratunek" oraz "Stawiam na zdrowie".

Centrum proponuje indywidualną kinezyterapię, elektroterapię, hydroterapię, seanse w kriokomorze, zabiegi krioazotem, ćwiczenia w basenie oraz inhalacje. Można też skorzystać z pomocy psychologa. O tym, jakie zastosować leczenie, decyduje na pierwszej wizycie lekarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy