Więcej wymazów i szybsze wyniki

Mobilny punkt badań w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Zygmunta Starego 20 w Gliwicach będzie służył większej liczbie pacjentów - informuje Urząd Miejski.

Do punktu „drive-thru” przy Szpitalu Miejskim nr 4 można zgłaszać się ze skierowaniem bez konieczności zapisywania się. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 oraz w weekendy od 9.00 do 12.00.

- Wyniki będą dostępne szybciej dzięki temu, że nasza nowa pracownia biologii molekularnej z najwyższej klasy sprzętem laboratoryjnym  znajduje się nieopodal punktu pobrań, w budynku szpitala. Nie tracimy czasu na wożenie próbek i zajmujemy się przede wszystkim tym, aby pacjent poznał wynik i nie musiał się martwić - wyjaśnia Kinga Kozień, kierownik laboratorium Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Badanie należy wykonać jak najszybciej od uzyskania zlecenia. Od dnia zlecenia testu przez lekarza POZ rozpoczyna się 10-dniowa kwarantanna (można opuścić miejsce jej odbywania na czas pobrania wymazu oraz dojazdu do punktu mobilnego i do domu, a także jeżeli trzeba udać się do lekarza). Jeżeli wynik testu zleconego przez lekarza POZ będzie negatywny i laboratorium wpisze go do specjalnego systemu EWP - następuje automatyczne zwolnienie z kwarantanny. Wynik badania można sprawdzić online pod adresem: lab.szpital.gliwice.pl oraz z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta. Informację otrzymać można również od swojej placówki POZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..