Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie

"Bliżej" to adwentowe wyzwanie stworzone specjalnie dla rodzin. Być bliżej Jezusa, by być bliżej siebie i swoich dzieci.

Projekt „Bliżej” to inicjatywa Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Adwentowy cykl internetowy poświęcony jest spotkaniu z Jezusem.

Codziennie można poznać jedno z Jego imion - takie jak Droga, Prawda, Skała, Pasterz, Baranek i wiele innych - jakie są omawiane podczas krótkich filmów udostępnianych na kanale Dotyk Boga. Ponadto każdego dnia Adwentu na facebookowym profilu SNE pojawia się grafika z imieniem Boga, które tego dnia ma przybliżać nas do Niego.

Bazą tego projektu jest relacja rodzice-dzieci. Bowiem to w gronie rodzinnym można najlepiej poznać Jezusa, spędzić razem czas, modląc się i ucząc fragmentów z Pisma Świętego.

Dzięki tej inicjatywie dowiesz się, kim jest dla nas Jezus, co takiego dla nas zrobił, jaki ma to wpływ na nasze życie. Wszystkie imiona Boga łączą się w jednolitą całość, ukazując sens zbawienia.

- Zbawienie w Jezusie ściśle jest związane z świętami Bożego Narodzenia. Bez tego wydarzenia nie moglibyśmy być zbawieni - mówi Agnieszka Kamińska, mama, teolog oraz założycielka strony Wiarodajnia.pl, która stworzyła ten projekt.

Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim wsparcie rodziców w domowym przekazie wiary. - To nie tylko budowanie wiary, ale także samej rodziny. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” - to główny sens i zadanie dla każdego rodzica - wyjaśnia autorka projektu.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie   FB /SNE Jezusa Zmartwychwstałego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..