Nowy numer 48/2023 Archiwum

Godzina łaski - warto skorzystać!

8 grudnia w południe wierni gromadzą się na szczególnej modlitwie. Specjalne nabożeństwa odbędą się m.in. w dwóch maryjnych sanktuariach w Gliwicach.

Jest to odpowiedź na prośbę Matki Bożej, która objawiła się we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gilli (1911-1991) i prosiła, żeby w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Są to objawienia Róży Duchownej z Montichiari.

Pierina Gilli w tych objawieniach usłyszała od Matki Bożej:

"Ja jestem Niepokalane Poczęcie. Jestem Maryja Łaski, tzn. pełna łaski Matka mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Przez to moje przybycie tu, do Montichiari, życzę sobie, abym była wzywana i czczona jako Róża Duchowna. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Poprzez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy".

Z tej okazji w sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach (u jezuitów) już o 11.00 sprawowana będzie Eucharystia, po której rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne. Jeżeli zostanie przekroczony limit 70 osób w sanktuarium, to w dolnym kościele zostanie przeprowadzona transmisja internetowa, dostępna też na kanale YouTube oraz na Facebooku parafii.

W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach (u redemptorystów) w południe przewidziana jest  adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube. Cotygodniowa Nieustanna Nowenna odbędzie jak zwykle o 8.30 i 18.00. Nowenna i Msza św. o 18.00 pod przewodnictwem bp. Jana Kopca będzie transmitowana przez TV Imperium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy