"Razem w służbie Kościołowi" tym razem online

Konferencja dla księży i świeckich liderów odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy trwają.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość aktywnego udziału w spotkaniu, wypowiedzi i zadawania pytań, a także spotkania w grupach.

Temat tej edycji, która odbędzie się 12 grudnia (początek o 9.00) to „Zaangażowanie społeczne – treść i forma”.

- Konferencja ta chce odpowiadać na potrzebę wyznaczenia jasnego kierunku w tym czasie, który przeżywamy - mówi ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, która razem z Inicjatywą Missio oraz innymi podmiotami organizuje to wydarzenie.

To propozycja skierowana przede wszystkim do księży oraz świeckich liderów, animatorów i innych osób odpowiedzialnych za różne dzieła parafialne i diecezjalne.

- Chodzi o osoby, które niosą jakąś odpowiedzialność i pragną mieć w tym światło, potrzebują spotkania, podzielenia się, ale też rozeznania tego, co obecnie się dzieje. Jak przeżywamy ten czas, jak Kościół jako wspólnota patrzy na siebie, jak rozpoznaje znaki czasu - wyjaśnia.

W ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi bp Andrzej Iwanecki, a wezmą w nim udział: dr n. med. Magdalena Wąsek-Buko, pediatra i neonatolog ze Śląskiego Hospicjum Perinatalnego w Katowicach, bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, dr hab. Aleksander Bańka, członek rady duszpasterskiej archidiecezji katowickiej i świecki lider archidiecezjalnego Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie oraz dr Maciej Górnicki, redaktor portalu Opoka, jeden z liderów gliwickiej wspólnoty Szekinah.

Szczegółowe informacje o konferencji „Razem w służbie Kościołowi” i zgłoszenia na: www.ne.kuria.gliwice.pl (koszt udziału to 25 zł).

Razem w służbie Kościołowi
Adam Koj
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..