Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Katowice. Kadra medyczna skompletowana, sprzęt gotowy. Od jutra szpital w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Szpital tymczasowy, w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, od jutra będzie gotowy na przyjęcie pacjentów - zapowiadają służby prasowe wojewody śląskiego. Dziś na miejscu trwają ostatnie odbiory.

Zakończyły się prace techniczne, ostatni sprzęt  został zainstalowany trwa odkażanie i dezynfekcja. Pierwszy w woj. śląskim szpital tymczasowy, tworzony w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, od jutra będzie gotowy na przyjęcie pacjentów. Pierwszy pacjent pojawi się tu prawdopodobnie w sobotę.

Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych, prof. Włodzimierz Mazur podkreśla, że szpital będzie pełnowartościową jednostką:

Tymczasowa placówka na 500 łóżek z podłączonym tlenem– w tym 100 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej – jest  przygotowana na profesjonalne leczenie chorych z COVID-19, Podkreślił dr Piotr Grazda, dyrektor Szpitala MSWiA w Katowicach, który jest generalnym wykonawcą szpitala tymczasowego:

Szpital będzie miał więc zabezpieczenie nie tylko dla pacjentów z niewydolnością oddechową, ale także dla pacjentów nefrologicznych, okulistycznych, kardiologicznych.

Kadra medyczna szpitala w MCK w Katowicach


Słuchaj także: Katowice. Klerycy pomogą w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym


Skompletowano także kadrę. Podpisano dotąd 140 umów, w tym 40 z lekarzami, a pozostałe w większości z pielęgniarkami. prace zespołów medycznych wspierać będą ratownicy górniczy. Pomoc zadeklarowało także kilkunastu alumnów Śląskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy