Nowy numer 20/2022 Archiwum

Poznaj tych, którym pomagasz

Caritas Diecezji Gliwickiej uruchomiła stronę internetową liczysieczlowiek.pl, gdzie można znaleźć informacje o możliwościach zaangażowania w akcję.

To nawiązanie do planowanej na Wszystkich Świętych kwesty pn. „Liczy się człowiek”, która w związku z zamknięciem cmentarzy nie odbyła się. Teraz formuła została poszerzona, bo można nie tylko wesprzeć akcję materialnie, ale też zaangażować się na kilka innych sposobów.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie www.liczysieczlowiek.pl, gdzie prowadzona jest wirtualna zbiórka pieniędzy na rehabilitację i opiekę pielęgniarską dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Jednocześnie akcja ma wymiar informacyjny i edukacyjny. Można poznać tych, którym się pomaga, i tych, którzy pracują w ośrodkach Caritas. Z kilkunastominutowego filmiku dowiadujemy się, jak wygląda codzienność niepełnosprawnego Szymona Motala, o której opowiada jego mama Joanna. Akcja kierowana jest przede wszystkim do dwóch grup – uczniów i pracowników, którzy, jak liczy Caritas, rozpowszechnią te informacje i sami zaangażują się w pomoc. Można podjąć konkretne działania, np. wolontariat wytchnieniowy, który polega na odciążeniu w codziennych obowiązkach opiekunów osób niepełnosprawnych, co pozwala im trochę odpocząć, załatwić różne sprawy czy zająć się swoim zdrowiem. Ze względu na sytuację epidemiczną wolontariat ten jest kwestią przyszłości, ale już teraz uczniowie mogą zgłaszać chęć udziału w nim – e-mail: wolontariat@caritas-gliwice.pl. Za jakiś czas uruchomiona zostanie też zbiórka bezpośrednia, do czego wykorzystane zostaną puszki przygotowane na pierwszolistopadową kwestę, które trafią do zainteresowanych firm. Akcję „Liczy się człowiek” koordynuje NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu, który jest jedną z placówek Caritas w diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama