Śląskie. Bezrobocie na poziomie 4,8 procent. Sytuacja lepsza niż w skali całego kraju

To najmłodsi pracownicy - między 18 a 24 rokiem życia - najczęściej tracili pracę przy marcowym lockdownie - wynika z badań ekspertów. Teraz braku zatrudnienia obawia się 19 proc. pracowników w wieku od 35 do 44 lat. Sytuacja jednak nie najgorzej wygląda w woj. śląskim.

Już co czwarty Polak zna kogoś, kto od marca stracił pracę. To przez przedłużającą się pandemię koronawirusa. Utraty pracy w najbliższych miesiącach obawia się 19 proc. pracowników, ale to dane ogólnopolskie.

- Sytuacja w regionie jednak nie jest tak dramatyczna, obecnie mamy bezrobocie na poziomie 4,8 procent - wyjaśnia Arkadiusz Kaczor z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach:

W Polsce co trzecia młoda osoba zna kogoś, kto od marca stracił pracę. Utraty pracy obawiają się głównie osoby od 35 do 44 roku życia - mówi o tym Monika Banyś, rzecznik prasowy Personnel Service:

Mieszkańców zapytaliśmy, czy znają osoby, które straciły pracę przez Covid-19:

Jak zapewnia Arkadiusz Kaczor z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, wielu przedsiębiorców skorzystało z rządowego wsparcia:

Tuż po wprowadzeniu marcowego lockdownu, który zamroził działalność firm obawiano się, że okres wakacyjny będzie takim, w którym dojdzie do masowych zwolnień. Tak się nie stało. Obecnie w regionie stopa bezrobocia wynosi 4,8 proc., podczas gdy w całej Polsce to 6,1 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..