Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. 160 pielęgniarek i ponad 50 lekarzy gotowych do pracy w szpitalu tymczasowym na terenie MCK

Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - jest gotowy w 70 procentach. Tak postęp prac ocenia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Do pracy zgłosiło się ponad 50 lekarzy.

W hali MCK zamontowano już ścianki działowe i doprowadzono elektrykę. Testowana jest instalacja tlenowa, a specjalistyczny sprzęt czeka w gotowości. Trwa rekrutacja kadry medycznej - o której mówi Piotr Grazda - ze szpitala MSWiA w Katowicach:

Do pracy w jednostce zgłosiło się dotychczas ponad pięćdziesięciu lekarzy. Czy to dużo? Ocenił dla Radia eM Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach:

Katowice. 160 pielęgniarek i ponad 50 lekarzy gotowych do pracy w szpitalu tymczasowym na terenie MCK   Szpitale tymczasowe w woj. śląskim powstają w Katowicach, Ustroniu i Pyrzowicach. Marcin Iciek / Radio eM

A jak idzie budowa? Pytamy wojewodę śląskiego - Jarosława Wieczorka:

Placówka będzie mogła przyjąć do pięciuset pacjentów. Pierwsi chorzy - o ile będzie to konieczne - trafią tam na przełomie listopada i grudnia. Przypomnijmy, że szpitale tymczasowe powstają również w Pyrzowicach oraz w Ustroniu. Mają być gotowe w tym samym czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy