Zmarł ks. radca Hubert Nalewaja

Był współtwórcą i wieloletnim kanclerzem gliwickiej kurii, a ostatnio kapelanem w klasztorze i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Sióstr Boromeuszek.

Ks. prałat Hubert Nalewaja urodził się 14 marca 1935 roku w Żelaznej k. Opola. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 roku w Opolu.

Pełnił funkcje wikariusza w parafiach MB Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej, św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe Śląskim i św. Walentego w Walcach, a później administratora i proboszcza parafii w Walcach, następnie administratora i proboszcza parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach.

W latach 1992-2000 był kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, a od 1994 roku kapelanem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Sióstr Boromeuszek w Gliwicach. Był także sędzią Sądu Biskupiego w Gliwicach (2007-2012) i diecezjalnym asystentem stowarzyszenia „Civitas Christiana” (1995-2002).

Śp. ks. Hubert Nalewaja zmarł dziś rano. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 18 listopada: o 10.30 - Msza święta w kościele katedralnym Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach; po Mszy trumna z ciałem zostanie przewieziona do Opola, gdzie ksiądz prałat zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w dzielnicy Półwieś.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..