Zmarł o. Józef Markowicz, redemptorysta

Przez wiele lat służył jako kapelan szpitalny. Przeżył 87 lat, odszedł w 69. roku życia zakonnego i 46. roku kapłaństwa.

Ojciec Józef Markowicz CSsR urodził się 14 sierpnia 1933 roku w miejscowości Zubki Małe (powiat tomaszowski). W wieku 17 lat wstąpił do zgromadzenia redemptorystów z pragnieniem wyjazdu na misje. Jeszcze na etapie formacji początkowej zwracał się z prośbą o wysłanie go do Argentyny.

Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lutego 1952 roku, a śluby wieczyste 2 lutego 1958 roku. Służbę rozpoczął jako brat zakony, przyjmując imię Marcin. Miał jednak pragnienie przyjęcia święceń kapłańskich i gdy nadarzyła się okazja, uzupełnił wykształcenie, zdał egzamin maturalny oraz rozpoczął studia w WSD Redemptorystów w Tuchowie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1975 roku w Rzymie z rąk papieża Pawła VI.

Po święceniach pracował jako duszpasterz w Elblągu. W 1982 roku został proboszczem we Wrocławiu. W roku 1987 rozpoczął posługę w Gliwicach, gdzie pracował jako wikariusz, a przede wszystkim jako kapelan szpitala.

Zmarł w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, gdzie dostał się po zakażeniu Covid-19. Dziś miał być wypisany do domu.  

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach:

  • 10.00 - wprowadzenie do kościoła i jutrznia
  • 10.30 - Różaniec
  • 11.00 - Eucharystia.

Po Mszy świętej przejazd na Cmentarz Centralny w Gliwicach, gdzie od bramy głównej wyruszy kondukt pogrzebowy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..