Nowy numer 09/2024 Archiwum

Koronawirus. Sytuacja w Śląskim coraz poważniejsza

1868 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w ostatniej dobie w woj. śląskim - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Według służb wojewody, ogniska są w całym regionie - w urzędach, DPS-ach, komendach policji i straży pożarnej, szpitalach.

Potwierdzone są zakażenia w 21 domach pomocy społecznej, prowadzonych przez samorządy, które na szczęście dobrze radzą sobie z zapewnieniem opieki mieszkańcom. W razie problemów zwracają się do nas o pomoc – powiedziała w środę PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Jak poinformowała, we wtorek wieczorem osiągnięto porozumienie z zarządcą Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie ma powstać szpital polowy.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że we wtorek w regionie zajętych było 1245 spośród 1672 łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu oraz 114 na 144 dostępne łóżka respiratorowe.

Dzień wcześniej w woj. śląskim zajęte było 1097 spośród 1605 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 oraz 111 na 134 dostępne łóżka respiratorowe. W woj. śląskim jest też 259 miejsc w izolatoriach, z czego zajęte są obecnie 104. Wkrótce liczba takich miejsc ma wzrosnąć do 600.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy