Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śląskie. Szpitale szykują miejsca dla chorych

Kolejne szpitale w regionie przygotowują miejsca dla chorych na COVID-19, trwają prace nad stworzeniem szpitala polowego w hali MCK w Katowicach.

1298 zakażeń potwierdzono w ciągu minionej doby w woj. śląskim – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w poniedziałek w regionie zajęte było 1097 spośród 1605 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 111 na 134 dostępne łóżka respiratorowe. To o 80 łóżek więcej i o 16 miejsc respiratorowych więcej niż w niedzielę.

Należący do Grupy American Heart of Poland Szpital św. Elżbiety w Katowicach decyzją wojewody śląskiego został przekształcony w szpital drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Obecnie do walki z pandemią przekazano 53 łóżka zachowawcze i 1 łóżko respiratorowe. Od 1 grudnia możliwe będzie zwiększenie skali o 10 dodatkowych łóżek zachowawczych. Tym samym do odwołania zostają zawieszone przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii i chorób wewnętrznych.

W związku z dynamiczną sytuacją spowodowaną pandemią SARS-CoV-2, Grupa AHP w ostatnich dniach zdecydowała o przekazaniu blisko 300 łóżek dla chorych na COVID-19 w Nysie, Ustroniu i Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy