Pokolorowali dzieciom szpitalną codzienność

Prezenty od Fundacji "Oko w Oko z Rakiem" trafiły do małych pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Pacjenci dwóch oddziałów - pediatrii i chirurgii dziecięcej - otrzymali paczki. Przy okazji organizowanych przez fundację biegów, organizowana była zbiórka "Pokoloruj z nami świat chorego dziecka".

- Przywieźliśmy kolorowanki, kredki i książeczki, żeby umilić dzieciom ten czas pobytu w szpitalu. To wyjątkowo ciężki okres, tym bardziej dla maluchów, które niejednokrotnie długo pozostają w nim na leczeniu. Rozwieźliśmy już zebrane w czasie zbiórki rzeczy, dzisiejsza już jest ostatnią dostawą - mówi Anna Grabarczyk z Fundacji "Oko w Oko z Rakiem".

Fundacja wspiera osoby z chorobą nowotworową i ich rodziny, promuje profilaktykę nowotworową, a także zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.

- Wiemy, jak takie dziecko czuje się w szpitalu, zamknięte, z ograniczonym kontaktem z rodziną. Wtedy takie małe prezenciki dają dużo radości. A samopoczucie jest bardzo ważne w leczeniu - dodaje prezes fundacji Justyna Dec.

Fundacja "Oko w Oko z Rakiem" została doceniona w konkursie "Marka Śląskie". W tegorocznej edycji otrzymała nagrodę w kategorii "Organizacje pozarządowe". Wybrana została spośród 10 nominowanych w tej kategorii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..