Nowy numer 15/2024 Archiwum

Medal za współpracę misyjną

Krystyna Malicka z parafii św. Andrzeja w Zabrzu została uhonorowana medalem "Benemerenti in Opere Evangelizationis" za zasługi w dziele misyjnym Kościoła.

Kapituła medalu pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego wzięła pod uwagę fakt, że Krystyna Malicka od 38 lat jest zaangażowana w animację misyjną w diecezji opolskiej, a od 1992 roku w diecezji gliwickiej. Przez lata zbiera pieniądze na pomoc misjonarzom diecezjalnym, utrzymuje z nimi kontakty listowne, a wcześniej wysyłała także paczki. Za swoją działalność w czasie PRL-u była represjonowana przez SB. Krystyna Malicka organizuje także spotkania misyjne, zajmowała się kształceniem animatorów misyjnych w diecezji, prowadzi koło misyjne w swojej parafii oraz jest autorką artykułów do czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” i "Misje Dzisiaj”.

Medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” od 2017 roku przyznaje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Gala z wręczeniem medali miała odbyć się 19 października w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, ale z powodu epidemii została przesunięta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy