Oblaci w Lublińcu objęci kwarantanną

Izolacja związana jest z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z zakonników. W części, gdzie znajduje się infirmeria, wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa.

W związku z wykryciem zarażenia wirusem SARS-CoV-2, które potwierdzono u jednego z duszpasterzy parafialnych, decyzją sanepidu wspólnota zakonna w Lublińcu objęta została kwarantanną do 18 października. W klasztorze mieszka blisko 30 zakonników.

W domu znajduje się infirmeria dla chorych i starszych oblatów. W związku z tym wprowadzono dodatkowe obostrzenia na tym piętrze, zapewniające bezpieczeństwo sanitarne.

Jak informują oblaci, pierwsze objawy grypopodobne u zakażanego zakonnika pojawiły się w środę.

"W związku z wysokim ryzykiem potencjalnej możliwości roznoszenia koronawirusa, ze względu na podejmowane posługi przez miejscową wspólnotę, a jednocześnie obecność współbraci z obniżoną odpornością, chorego skierowano na prywatne testy w kierunku stwierdzenia choroby COVID-19. Po dodatnim wyniku, wspólnota zakonna poddała się samoizolacji (w tym zawieszenie posługi w parafii dla kapłanów ze wspólnoty, odwołanie prac i zobowiązań misjonarskich), czekając na decyzje służb sanitarnych" - napisali na swojej stronie internetowej.

W sobotę stacja epidemiologiczna w Lublińcu wyznaczyła kwarantannę do niedzieli 18 października.

Oprócz oblata, zakażenie potwierdzono u dwóch pracowników klasztoru. Stan wszystkich chorych jest stabilny i nie wymaga hospitalizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..