Nowy numer 09/2024 Archiwum

Śląskie. ZTM przekonuje: W komunikacji publicznej jest bezpiecznie

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Władze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zastanawiają się, jak odzyskać pasażerów, których ubyło w pojazdach komunikacji publicznej w skutek pandemii.

Zarząd Transportu Metropolitalnego chce pokazać, że podróżowanie komunikacją publiczną w czasie epidemii koronawirusa jest bezpieczne.
Dyrektor ZTM - Małgorzata Gutowska ma świadomość, że nie będzie to łatwe. Dodaje, że organizator regionalnego transportu rusza z akcją promującą komunikację publiczną m.in. za pośrednictwem filmów:

Współpraca ze światem biznesu i filmu pokazujące, że w komunikacji publicznej jest bezpiecznie. To dwa sposoby, jakimi Zarząd Transportu Metropolitalnego chce zwiększyć liczbę pasażerów. Popularność komunikacji publicznej spadła wskutek transportu. Grzegorz Kwitek, członek Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ma nadzieję, że także inwestycje na kolei pomogą odzyskać pasażerów:

GZM wnioskuje o inwestycje na kolei o wartości ponad miliarda złotych. Miałyby one być zrealizowana w ramach programu Kolej Plus.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu tradycyjny dzień otwarty Zarządu Transportu Metropolitalnego przeniesiony został do internetu. Dodajmy, że 22 września posiadacze dowodu rejestracyjnego będą mogli podróżować komunikacją miejską ZTM bezpłatnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy